O nás

Naša nezisková organizácia U.S.Kids Golf SK má dlhoročnú tradíciu, na Slovensku pôsobí už vyše 16 rokov, pričom jej primárnym cieľom je propagácia športu, konkrétne golfu pre deti a mladých ľudí.

Propagáciu sa snažíme docieliť pomocou organizácie turnajov, letných kempov, dní otvorených dverí, sociálnych sietí alebo našej webovej stránky. Za celé obdobie, odkedy sme vznikli, sme pomohli stovkám detí a mladých ľudí vyskúšať si tento šport, pričom väčšina z nich golf hráva doteraz, niektorí iba rekreačne a niektorí dokonca až na vrcholovej úrovni.

Turnaje U.S Kids Golf SK sú špecifické v tom, že ako jediné turnaje na Slovensku umožňujú deťom hrávať skrátené golfové jamky, ktorých dĺžka je prispôsobená ich veku. Vďaka tomu aj malé deti majú radosť z pekných výsledkov a netrápia sa na dlhých jamkách ako na akýchkoľvek iných turnajoch. Golf prináša deťom a mladým ľuďom veľa pohybu na čerstvom vzduchu, priateľstiev, ale aj do života cenných lekcií etikety a slušného správania.

Máme v pláne do budúcnosti naďalej skvalitňovať naše služby a budeme sa snažiť golf sprístupniť širšej verejnosti, aby každý kto má záujem, si mohol golf vyskúšať naživo. Bez úžasných ľudí, firiem a organizácií, ktorí sú nám ochotní pomáhať, či už finančne, materiálne alebo personálne, by to bohužiaľ nebolo možné.

O nás

Naša vízia

Čo je U.S.Kids Golf SK?

V súčasnosti sa našich turnajov zúčastňuje približne 60 mladých golfistov z rôznych krajín, ako sú Rakúsko, Česká republika, Maďarsko, Lotyšsko, Slovensko, Poľsko, Slovinsko a ďalšie. Hráčov, ktorí sú súčasťou našej golfovej komunity je približne 120. Naši najmladší golfisti začínajú už vo veku 3 rokov. Podľa vzoru štandardov PGA Tour je na našich podujatiach povinná prítomnosť caddies, ktorí pomáhajú hráčom podať optimálny výkon. Tento jedinečný prvok nielenže dodáva našim turnajom osobitný rozmer, ale zároveň podčiarkuje náš záväzok pestovať rodinnú atmosféru a vytvárať pre účastníkov trvalé spomienky. Keďže si uvedomujeme rozhodujúcu úlohu správneho nastavenia palíc pri zasväcovaní detí do golfu, zdôrazňujeme jeho prvoradý význam. Rodičia často robia chybu, keď svojim deťom zaobstarávajú palice, ktoré nezodpovedajú ich fyzickým schopnostiam. V organizácií U.S.Kids Golf SK máme vyškolených odborníkov na to, aby Vám čo najlepšie pomohli pri výbere palíc, alebo iného vybavenia.

História U.S.Kids Golf vo svete

Spoločnosť U.S. Kids Golf, LLC vznikla v roku 1996, aby vyriešila problém, s ktorým sa stretol jej zakladateľ Dan Van Horn, keď chcel dostať svojich synov vo veku 5 a 8 rokov ku golfu. "Spočiatku boli nadšení, ale ich záujem rýchlo opadol. Nebavilo ich to," spomína Van Horn. "V tom čase som si neuvedomoval, že juniorské palice sú príliš ťažké; škodili nielen švihom mojich detí, ale aj ich chuti hrať."

Vtedy bývalý golfový profesionál a inžinier začal vyvíjať detské palice Ultralight, ktoré boli navrhnuté tak, aby boli o 25 % ľahšie ako palice pre dospelých a väčšina juniorských palíc. Van Horn čoskoro založil spoločnosť U.S. Kids Golf, ktorá sa venuje tomu, aby sa deti ľahšie učili golf a mali z neho radosť. Odvtedy rodičia a golfoví profesionáli po celom svete vidia neuveriteľný rozdiel, ktorý ľahké a správne prispôsobené palice priniesli do švihu a nadšenia pre hru ich mladých hráčov. Dnes je spoločnosť popredným svetovým poskytovateľom vybavenia a služieb pre mladých hráčov.

Turnaje

Turnaje

U.S. Kids Golf každoročne organizuje viac ako 1 600 podujatí po celom svete, čo z nás robí najväčšiu golfovú organizáciu na svete. Hráči súťažia na každom podujatí v samostatných vekových a rodových divíziách.

Okrem toho turnaje U.S. Kids Golf ako prvé podporili účasť rodičov tým, že mama alebo otec robili mladému hráčovi caddieho. Tento koncept, ktorý sa pri svojom prvom uvedení považoval za radikálny, sa stala dôležitým a charakteristickým znakom podujatí U.S. Kids Golf. Dnes si podobné postupy osvojilo mnoho juniorských golfových turnajov na celom svete.

Pred prvým prihlásením do turnaja je potrebná registrácia do Klubu U.S. Kids Golf SK.

Naša vízia

Snažíme sa podporovať rodiny v tom, aby venovali viac času spoločným aktivitám, a golf sa javí ako ideálny šport na dosiahnutie tohto cieľa. Kde inde by ste mohli stráviť 5 hodín so svojimi deťmi lepšie ako na golfovom ihrisku? Golf nie je len šport, ale aj príležitosť pre kontakt s prírodou, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové energie.

Naša vízia

Náš tím

Juraj Šedivý

Juraj Šedivý

Manažér U.S.KIDS GOLF SK

Zakľadateľom U.S.Kids Golf na Slovensku. Turnaje a kempy pre deti organizuje už viac ako 16 rokov. Sám je vášnivým golfistom. Hrá golf na ľavú stranu.

Michaela Patzeltová

Michaela Patzeltová

Local Tour Director

Vyštudovala profesionálny golf v Škótsku, kde pôsobila ako golfová trénerka v St. Andrews. Magisterské štúdium absolvovala na Karlovej Univerzite v Prahe. Okrem organizácie golfových turnajov, si založila firmu Golfsta, ktorá sa orientuje na špecializovaný golfový servis a momentálne pôsobí ako golfová trénerka.