Preskočiť na obsah

Golf pre výkonnostných hráčov

Golf pre výkonnostných hráčov

Drahí rodičia,
Odkedy som v roku 1996 založil U.S. Kids Golf, rodičia, ktorí chcú zapojiť svoje deti do tejto skvelej hry, ma neustále žiadajú o radu. Vždy sa rád s nimi podelím o svoje myšlienky, v priebehu rokov sa moje rady rozrastali, pretože som sa stále učil. Jedna vec sa však nezmenila, a to je moja láska ku golfu a k rodine. Všetko, čo spoločnosť U.S. Kids robí, je založené na nádeji, že golf môže obohatiť váš rodinný život. Rád sa podelím o svoje myšlienky s každým rodičom, ktorý chce začať svoju vlastnú cestu v golfe.

(List od zakľadateľa U.S.Kids Dan Van Horna)

Golf pre výkonnostných hráčovt

 

Najlepšie tipy

Prvou a najdôležitejšou radou je, aby ste si na drivingu alebo na ihrisku vytvorili príjemné a zábavné miesto. Zábava pre deti je často iná ako zábava pre dospelých. Neurčujte im zábavu za ne. Nebuďte príliš technickí, keď švihajú, a nestarajte sa o výsledky alebo skóre. Väčšina z nás je príliš kritická a deti nechcú preťaženie zbytočnými korekciami. Urobte z každej návštevy ihriska pozitívnu udalosť. Jeden môj známy tréner navrhuje, že keď vycítite, že sa vaše dieťa najlepšie baví, je čas odísť. Prečo? Pretože ich to prinúti vrátiť sa. A to je vždy dobrá vec.

Pozrite si film Short Game na Netflixe. Tento oceňovaný dokumentárny film o mladých golfistoch, ktorí prišli na naše majstrovstvá sveta, v nich vzbudí vášeň pre hru a väčšina z vás si ho bude chcieť pozrieť viackrát. Po pozretí zvážte moje ďalšie odporúčanie: staňte sa Second-Goal parrent.

Staňte sa Second-Goal parrent prostredníctvom organizácie, ktorá sa venuje vzdelávaniu rodičov a trénerov - Positive Coaching Alliance. Nájdete tu veľmi praktické spôsoby, ako pomôcť svojmu dieťaťu osvojiť si jedinečné životné lekcie, ktoré sa nachádzajú v športe. Ak chcete získať zľavu 15 USD na online kurz (bežná cena je 30 USD) a dostať certifikát ako Second-Goal Parent, môžete použiť nasledujúci kód: USKidsGolfSGP24.

Ako prvé palice si vyberte U.S. Kids Yard Club a putter z rady ultralight. Vďaka správnemu vybaveniu si vase deti osvoja dôležité základy, a preto odporúčam náš Yard Club ako najlepšiu prvú palicu pre začiatočníkov. Tvarovaný grip na palici pomáha mladému hráčovi rýchlo si vytvoriť a osvojiť správny úchop a rozvíjať prirodzený švih s rýchlosťou a silou. Ušetrí vám aj neustále pripomínanie a naomínanie, keďže správny úchop nie je automatický.

Pred zakúpením akejkoľvek sady vyhľadanie trénera, ktorý úspešne absolvoval U.S.Kids kurz pre trénerov vo vašom okolí. Každý tréner, ktorý absolvoval jeden z našich certifikačných seminárov by mal vedieť, ako najlepšie prispôsobiť vášmu hráčovi správne vybavenie. Niektorí z nich dokonca ponúkajú demo sady alebo sady na prenájom, aby ste si mohli byť istí, že pre svojho golfistu dostanete to správne vybavenie.

Nenechajte vase deti používať dlhší driver, aby získali niekoľko metrov. Nestojí to za to. Na našich turnajoch to vidím príliš často a v skutočnosti to škodí dlhodobému rozvoju švihovej rýchlosti, celého švihu a môže to zabrániť mladému hráčovi dosiahnuť svoj plný potenciál.

Dbajte nato aby vase deti hrali z odpalísk, ktoré sú vhodné na ich dĺžku odpalu. Keď je váš mladý hráč na ihrisku, nastavte realistické očakávania tým, že budete hrať na jamky zodpovedajúce jeho úrovni zručností. Nehrajte z "dámskych odpalísk", pretože hráči sa potom musia "ponáhľať", pretože musia odpaľovať extra rany na green a nemôžu zahrať par. To spôsobuje ich frustráciu a môže spomaliť tempo hry pre ostatných. Tento problém sme vyriešili naším revolučným nastavením v Longleaf Golf and Family Club. Tento model si osvojilo mnoho ihrísk tu v USA aj v zahraničí. Hrajte na ihrisku podľa svojej hry, nie podľa pohlavia alebo veku.

Prihláste sa na naše turnaje rodič/dieťa kde môžete plnohodnotne využívať čas trávený s deťmi v príjemnom prostredí, ktoré ponúkajú rôzne nami vybrané golfové ihriská.

Všetky moje rady vychádzajú z viac ako 25 rokov pôsobenia spoločnosti U.S. Kids Golfvo svete. Je mi cťou slúžiť tomuto poslaniu.

S pozdravom Váš
Dan Van Horn

 

Lokálna túra

Najbližšie turnaje

Základné

21.04.2024

U.S.Kids Golf Tour SK I.

Skalica

Základné

11.05.2024

U.S.Kids Golf Tour SK II.

Nitra

Základné

18.05.2024

U.S.Kids Golf Tour SK III.

Báč

Základné

19.05.2024

U.S.Kids Golf Tour SK IV.

Sedin

Základné

16.06.2024

U.S.Kids Golf Tour SK V.

Skalica

Základné

30.06.2024

U.S.Kids Golf Tour SK VI.

Sliač

Semifinále

14.07.2024

U.S.Kids Golf Tour SK bonusové kolo I.

Trenčín