Začíname s golfom

Náš zámer je poskytovať všetkým rodičom detí, ktoré sú súčasťou alebo plánujú budúcu účasť na našich U.S. Kids turnajoch, praktické informácie pre ich golfovú cestu. V tejto sekcii nájdete užitočné tipy, triky a relevantné informácie, ktoré vám pomôžu lepšie orientovať sa v golfovom svete a podporiť rozvoj vašich mladých golfistov. Sledujte naše materiály pre získanie potrebných informácií a zabezpečte optimálny začiatok golfovej cesty vašich detí.

Začíname s golfom

 

Vzdelávanie rodičov

Úprimne veríme, že golf je rodinná hra a každý rodič je spolutrénerom na ceste svojho mladého hráča od začiatočníka k celoživotnému golfistovi. Preto, aby sme naplnili naše poslanie, chceme každého rodiča vybaviť zdrojmi, ktoré by mohli potrebovať, aby svojmu dieťaťu zaobstarali správne vybavenie, dohodli mu najlepšieho trénera v jeho okolí a ukázali mu, ako najlepšie zapojiť a podporiť svojho mladého golfistu, keď sa učí, trénuje a verte, že nakoniec si túto hru zamiluje. Pre rodičov máme do budúcna taktiež pripravené rôzne odborné semináre na tému rozvoju golfového potenciálu u detí.

Vzdelávanie rodičov

Vzdelávanie rodičov

Vzdelávanie rodičov

 

Správny výber golfových palíc

Spoločnosť U.S. Kids Golf ponúka jedenásť veľkostí a tri modely palíc, pričom všetci hráči sú prispôsobení podľa výšky a zručností, a nie podľa veku. Klobúky, tričká, rukavice, loptičky a ďalšie golfové doplnky sú tiež navrhnuté špeciálne pre mladých hráčov a mžete ich nájsť v našom e-shope.

Yard Club
Pri rozvoji prirodzeného švihu je najdôležitejšie naučiť sa správny úchop. Ak k tomu pridáte nadrozmernú, ale mimoriadne ľahkú hlavu s pružnejším shaftom, získate ideálnu palicu pre začiatočníkov na švihanie doma alebo na ihrisku. Nazývame ju Yard Club. Medzi vlastnosti Yard Club patrí tvarovaný grip, ktorý učí správnemu umiestneniu ruky, nadrozmerná hlava s loftom pitching wedge, ktorá pomáha dostať loptičku do vzduchu, a pružný, ľahký shaft, ktorý týmto švihom dodáva výšku a vzdialenosť. Yard Club vám môže uľahčiť učenie a rozvoj, urobiť ho zábavnejším a trvalejším. Perfektne sa hodí na použitie s priloženými penovými loptičkami na dvore alebo ho možno použiť pri tréningu so skutočnými golfovými loptičkami na tréningových plochách alebo ihrisku.

Ultraight palice
Od roku 1997 je značka Ultralight štandardom v oblasti golfového vybavenia pre začiatočníkov. Zatiaľ čo iní výrobcovia ponúkajú niekoľko veľkostí so širokým vekovým rozpätím, U.S. Kids Golf ponúka deväť veľkostí palíc Ultralight, z ktorých každá je špeciálne navrhnutá pre hráčov s výškou v rozmedzí iba troch centimetrov. Hráči vyvíjajú vyššiu rýchlosť hlavy palice, pretože sú až o 30 percent ľahšie ako palice pre dospelých. Ohyb shaftu je prispôsobený konkrétnym dĺžkam palíc a gripy sú vyrobené tak, aby sa prispôsobili rukám hráčov. Výsledkom nášho inžinierstva je rad zariadení, ktoré podporia lepšie švihy, viac zábavy a dúfajme, že aj celoživotnú radosť z golfu.

Tour Series palice
Keď mladý golfista už nie je začiatočník a potrebuje vybavenie, ktoré ponúka viac technológií, Tour Series je našou odpoveďou. Od svojho uvedenia na trh v roku 2007 sa Tour Series rýchlo stala voľbou číslo jeden súťažiacich hráčov vo veku 12 rokov a mladších na majstrovstvách sveta v golfu detí v USA. Pýtate sa prečo? Výkon. Loptička letí ďalej s väčšou presnosťou, pretože hlavy sú o 5 % ťažšie ako hlavy v systéme Ultralight a shafty sú primerane tuhšie. Kvalita série Tour Series je rovnaká ako u mnohých popredných značiek pre dospelých. Každá veľkosť je navrhnutá a vyrobená tak, aby dokonale sedela, a to prispôsobením každého aspektu každej palice, vrátane dĺžky, loftu, hmotnosti hlavy palice, hmotnosti shaftu, frekvencie, flexie s nízkym bodom odrazu, veľkosti gripu a uhla ľahu. Vybavenie Tour Series pomáha mladým golfistom hrať čo najlepšie, a preto najlepší hráči hrajú Tour Series.

epTOUR
Ďalšia veľká vec v oblasti golfového vybavenia pre mladých je náš doteraz najpokročilejší driver. Využitím ultrapevnej korunky z uhlíkových vlákien sme vytvorili náš doteraz najnižší driver s ťažiskom, čo zabezpečuje nízky spin a nízku trajektóriu, ktorú požadujú lepší, rýchlejší a elitnejší hráči. Systém nastaviteľného hoselu a zaťaženia hlavy zaručuje, že budete vždy vyladení pre svoj jedinečný švih, podmienky nastavenia ihriska alebo požiadavky na trajektóriu Základný Loft 110 - nastaviteľný od 90 do 130. Vyhovuje pravidlám a predpisom USGA/R&A.

Ultralight pre ženy
Rovnaká technológia, ktorú sme vyvinuli, aby sme mladým hráčom prispôsobili dokonalé palice, je k dispozícii aj pre ženy. Tieto palice sú navrhnuté tak, aby im pomohli rozvíjať rýchlosť švihu a zasiahnuť loptičku ďalej, vyššie a priamejšie. Každá hlava palice je o 10 % ľahšia ako ostatné dámske hlavy palíc s patentovaným grafitovým shaftom, ktorý uľahčuje švihanie palicou. (V súčasnosti je model Ultralight for Women dostupný len pre pravorukých hráčov).

 

Player Pathway (cesta hráča)

Aby sa hráči učili zábavnou formou a zároveň boli motivovaní zlepšovať sa, ponúka program Player Pathway ideálny program pre deti, rodičov a trénerov. Vďaka jednoduchému učebnému plánu v kombinácii s oceneniami môžu hráči napredovať od začiatočníka až po elitného hráča!

  • Level1
  • Level2
  • Level3
  • Level4
  • Level5

Level 1 - 5

Po úspešnom zvládnutí levelov 1-5 sa hráči naučia základné princípy hry. Program je učený zábavnou formou, chceme aby to bavilo deti už v skorom rannom veku, aby sa z nich stali celoživotný golfisti.

  • Level6
  • Level7
  • Level8
  • Level9
  • Level10

Level 6 - 10

Level 6-10 je zameraný na turnajovú prípravu a zvládanie ťažkých situácii pod tlakom.

 

Golfové kempy

Lorem ipsum dolor sit

Zimné pobyty v teplých krajinách

Počas prípravy na sezónu máme pre Vás v zimných mesiacoch pripravené rodinné zájazdy do teplých krajín. Tu si môžete Vy a Vaše deti oddýchnuť, načerpať nové sily a zatrénovať si na tých najlepších ihriskách.

Viac info

Lorem ipsum dolor sit

Letné kempy

Ako už je každoročným zvykom, počas letných prázdnin usporadúvame letné kempy. Na výber máte z denných alebo aj prespávacích kempov. V súčastnosti spolupracujeme s ihriskami ako napríklad Penati, Sedin a Dunakiliti.

Viac info

Lorem ipsum dolor sit

Weekend getaways

Weekend getaways predstavujú ideálny spôsob, ako spojiť rodiny v zábavných golfových aktivitách. Sme presvedčení, že golf môže byť nielen zábavným športom pre deti, ale aj príležitosťou na kvalitne strávený čas v kruhu rodiny a priateľov. Naše víkendové golfové programy sú navrhnuté tak, aby zapojili nielen mladých golfistov, ale aj ich rodičov. Ponúkame kombináciu vzdelávacích aktivít, zábavy a výziev na golfovom ihrisku, čím vytvárame nezabudnuteľné chvíle pre celú rodinu. Pridajte sa k nám a objavte svet golfu v relaxačnom a rodinnom prostredí víkendových golfových pobytov.

Viac info