European Championship - 2. deň

29.05.2024

Druhý deň turnaja priniesol pozitívnu náladu medzi hráčmi už od rána. Počasie bolo slnečné, čo zlepšilo atmosféru a všetci sa tešili na nadchádzajúce kolo.

Oliverovi Felszeghymu sa podarilo zahrať o dve rany lepšie ako deň predtým. Oskar Obrtál, súťažiaci v kategórii chlapcov do 11 rokov, zaznamenal výsledok 82 rán, čím si udržal 22. miesto. Opäť sa mu podarilo zahrať birdie na jamke číslo 5.

Andrea Nováková zlepšila svoj výkon o 7 rán a posunula sa na 26. miesto. Zoey Sophia Pápay zahrala v druhom kole neuveriteľných 67 rán. Počas celého kola sa jej podarilo zahrať len jeden bogey, spolu s 4 birdie a jedným eagle na jamke číslo 9, ktorá je náročnou par 5. Po druhom dni je zatiaľ na štvrtom mieste. Tereza Hajková zaznamenala vynikajúcich 74 rán, s birdie na jamkách číslo 7 a 10, čo ju posunulo na 8. miesto. Zuzana Gurská, posledná hráčka reprezentujúca Slovensko, zahrala druhé kolo s výsledkom 86 rán, čím sa momentálne nachádza na 8. mieste.

Škótsko, známe svojou bohatou históriou a nádhernou krajinou, je tiež považované za kolísku golfu. Tento šport sa tu hrá už od 15. storočia a mnohé z najstarších a najprestížnejších golfových ihrísk na svete sa nachádzajú práve tu. Je to krajina, kde sa tradícia stretáva s modernými športovými výzvami, a kde hráči môžu zažiť skutočnú esenciu golfu.

Všetkým našim hráčom držíme palce a prajeme im veľa úspechov v poslednom finálovom kole, ktoré sa odohrá už zajtra, 30. mája. S napätím očakávame ich ďalšie výkony a dúfame, že sa im podarí dosiahnuť ešte lepšie výsledky.

Výsledky si môžete pozrieť TU.

Článok napísala: Michaela Patzeltová

Článok publikovaný dňa: 29.05.2024

 

Späť na aktuality