European Championship - 1. deň

28.05.2024

Dňa 28. mája 2024 sa po roku opäť v nádhernom, hoci často upršanom, Škótsku uskutoční prestížny turnaj U.S. Kids European Championship. Tento turnaj každoročne preverí schopnosti a zdatnosti aj tých najlepších hráčov. Slovensko budú na tomto významnom podujatí reprezentovať nasledujúci hráči:

Chlapci do 7 rokov: Oliver FELSZEGHY
Chlapci do 11 rokov: Oskar OBRTAL
Dievčatá do 8 rokov: Andrea NOVÁKOVÁ
Dievčatá do 10 rokov: Zoey Sophia PÁPAY
Dievčatá do 11 rokov: Tereza HAJKOVÁ
Dievčatá do 14 rokov: Zuzana GURSKÁ

Škótsko je známe svojou bohatou históriou a nádhernou krajinou, ktorá láka turistov z celého sveta. Je však tiež považované za kolísku golfu, kde sa tento šport hral už od 15. storočia. Mnohé z najstarších a najprestížnejších golfových ihrísk na svete sa nachádzajú práve tu, čo robí z Škótska ideálne miesto pre organizáciu medzinárodných golfových turnajov.

Tréningové kolá, ktoré sa odohrali v sobotu (25. mája), nedeľu (26. mája) a pondelok (27. mája), boli bohužiaľ sprevádzané búrkami a silnými dažďami. V dôsledku toho boli ihriská značne podmočené, a preto bolo povolené stavanie a čistenie loptičiek na fairway. Niektoré bunkre boli úplne podmočené a označené ako GUR, čo umožnilo beztrestný drop z týchto oblastí. Oliver s Andrejkou hrali na ihrisku Longniddry, Oskar a Zuzana Gurská na ihrisku Cragielaw, a Zoey s Terezkou na ihrisku Royal Musselburgh.

Po prvom dni sa Andrejka umiestnila na 29. mieste a Oliver na 26. mieste. Oskar zahral výborných 79 rán, čo ho umiestnilo na 22. mieste, pričom na jamke číslo 5 sa mu podaril krásny birdie. Zoey zahrala 81 rán, vrátane birdie na jamke číslo 10, a zatiaľ je na delenom 11. mieste. Terezka so svojimi 83 ránmi obsadila delené 14. miesto. Posledná hráčka reprezentujúca Slovensko, Zuzana Gurská, zahrala skvelých 85 rán a momentálne sa nachádza na delenom 6. mieste.

Golf v Škótsku je viac než len športom; je súčasťou kultúrneho dedičstva krajiny. Mnohé ihriská, ako napríklad slávne St. Andrews, sú považované za posvätné miesta pre všetkých golfistov. Preto je pre našich mladých slovenských hráčov veľkou cťou súťažiť v tejto kolíske golfu a ukázať svoje schopnosti na medzinárodnej úrovni.

Všetkým hráčom držíme palce a prajeme im veľa úspechov v ďalších dňoch turnaja.

Výsledky si môžete pozrieť TU.

 

Článok napísala: Michaela Patzeltová

Článok publikovaný dňa: 28.05.2024

Späť na aktuality