European Championship - finálový deň

30.05.2024

Dňa 30.05 sa konalo už posledné finálové kolo U.S.Kids European Championship na rôznych ihriskách blízko Edinburghu. U.S. Kids European Championship je prestížny golfový turnaj určený pre mladých hráčov, ktorý sa každoročne koná v Škótsku. Tento turnaj je jedným z najdôležitejších podujatí organizovaných spoločnosťou U.S. Kids Golf, ktorá sa špecializuje na podporu a rozvoj mladých golfistov po celom svete. Pre mnohých mladých hráčov je to príležitosť získať skúsenosti, ktoré im môžu pomôcť v ich budúcej golfovej kariére. Turnaj tiež podporuje športový duch a fair play.

U.S. Kids European Championship je viac než len turnaj; je to oslava mladého golfu a príležitosť pre mladých hráčov ukázať svoje schopnosti na medzinárodnej scéne. S každým rokom sa stáva dôležitejším podujatím, ktoré podporuje a inšpiruje novú generáciu golfistov.

Výsledky a ďalšie informácie o turnaji sú dostupné na oficiálnej stránke U.S. Kids Golf, kde môžete sledovať výkony našich slovenských reprezentantov a ďalších mladých golfistov z celého sveta.

Posledný deň sa podarilo zahraž Oliverovi Felszeghymu ešte o dve rany lepšie (58) a celkovo skončil na 26. mieste. V kategórií chlapci 8 rokov na delenom treťom mieste skončil Max Tomášek, český hráč, ktorý ale pravidelne hráva naše turnaje. V kategórií chlapci 11 rokov zahral Oskar Obrtál 80 rán, s jedným birdie na jamke číslo 7 a posunul sa o tri miesta na krásne 19. miesto zo 61 účastníkov.

Andrejka Nováková, kategória dievčatá do 8 rokov, zahrala posledný deň najlepší výsledok zo všetkých dní a umiestnila sa celkovo na 27. mieste.

V kategórií dievčatá 10 rokov Zoey dokázala priam nemožné a z 11. miesta po 1. kole dokázala skončiť na European Championship na celkovom 4. mieste. Posledné kolo zahrala po skóre 81 a 67 krásnych 71 rán, kde sa jej na jamke číslo 9 opäť podarilo zahrať eagle. Skórekartu ešte zdobili aj dva birdies na jamke č. 2 a 10. Jej ocino mi prezradil, že eagle tam zahrala už aj počas tréningového kola. Je pozoruhodné že všetky tri svoje účasti na U.S.Kids Golf European Championship dokázala vždy pretaviť na medailové umiestnenie.

Terezka Hajková, kategória dievčatá 11 rokov zahrala posledný deň pekných 78 rán. Taktiež sa jej podaril jeden eagle na jamke číslo 2 a dva birdies na jamkách 15 a 17. Celkovo sa umiestnila na 9. mieste z 23 účastníčok v jej kategórií. Zuzka Gurská mala posledný deň trošku smoly, ale celkovo sa umiestnila tiež na peknom 9. mieste.

Všetkým účastníkom ďakujeme za reprezentáciu našej krajiny a budeme sledovať aj ďalšie turnaje ako napríklad blížiaci sa Venice Open.

Článok napísala: Michaela Patzeltová

Článok publikovaný dňa: 30.05.2024

Späť na aktuality